Місто

​У рамках «ПАРКування Соборного» на майдані зменшили проїжджу частину. Як відреагували на це житомирські водії

19 вересня 2019, 19:07

З початку тижня у центрі Житомира готуються до заходу «ПАРКування Соборного», який відбудеться 21-22 вересня. Аби наочно продемонструвати варіанти альтернативного використання площі, ініціатори проєкту зменшили простір для автомобілів та відгородили ділянку майдану Соборного, де проводитимуть освітні та культурні заходи.

Більшість водіїв зауважує: поки що такі зміни ніяк не вплинули на рух автомобілів на майдані.


«Головне, щоб було де проїхати. Зараз мене все влаштовує, місце є. Для чого широка дорога? Аби ще розмітка була, щоб розуміти, як роз’їжджатися. Коли площа велика і немає розмітки, то не знаєш, куди їхати та повертати. А коли звужений простір, то зрозуміло. Також я думаю, що парковка тут має залишитись, адже місця для паркування у місті мало», - відповідає Юрій.

«Не заважає мені, але якщо це, звичайно, ненадовго. Але я вам скажу так: потрібно буде ще поїздити, щоб надавати оцінку таким змінам», - каже Максим.

«Потрібно зробити розмітку і буде порядок. Тут вистачить місця для проїзду, завжди вистачало і зараз так само», - говорить Олег.

«Взагалі, коли перекривається майдан, то на вул. Театральній відбувається колапс, тому краще, щоб не чіпали Соборний. У нашому місті є пішохідна Михайлівська. Проте зараз тут місця достатньо, але це не година пік, як в шість годин вечора, чи зранку. Однак коли вільніше, то набагато зручніше їздити», - ділиться Сергій.

За словами директора КП «Житомиртранспорт» Івана Фурлета, на вихідних в рамках проєкту на громадський простір планують перетворити 2 тис. квадратних метрів майдану Соборного.

«Машини їздять, із автомобілістів ніхто не постраждав від того, що майдан став трішки «худішим». Зараз тут відгороджено 2000 м кв. із 10000 м кв. майдану Соборного. Відстань між відгородженою ділянкою і кільцем - 10 м. За ДБН стандартна смуга - 3 м, тобто тут можна вмістити три смуги, так як це було і раніше до реорганізації руху», - розповідає директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет.

Окрім розваг та активностей для містян, у неділю 22 вересня на облаштованому просторі у центрі Житомира проведуть панельну дискусію «Соборний – майдан чи дорога?».

План заходу «ПАРКування Соборного» в центрі Житомира.

Нагадаємо, 17 вересня частину головного майдану Житомира загородили бетонними блоками.

Як повідомляв Житомир.info, 4 вересня 2019 року члени виконкому погодили проведення у Житомирі «Європейського тижня мобільності», задля якого з 16 по 22 вересня на майдані Соборному мали змінити рух транспорту. Під час обговорення члени виконкому підтримали пропозицію Руслана Годованого: доповнити проєкт рішення пунктом, що у разі відсутності погодження поліції тимчасової зміни руху, даний захід на майдані Соборному не проводити, а провести його за іншою локацією, яка не потребує зміни руху.

9 вересня 2019 року стало відомо, що проєкт «ПАРКування Соборного» опинився під загрозою зриву, і наступного дня патрульні пояснили, чому не погоджують цей захід.

Відеоваріанти реконструкції центральних житомирських майданів тут. Який вигляд мали житомирські майдани Соборний та Перемоги у травні 2019 року, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ПАРКування Соборного Європейський тиждень мобільності рух транспорту  
Матеріали по темі