Місто

Навіщо і коли будуть звужувати на 25 см ліву смугу руху на центральних вулицях Житомира

17 June 2020, 17:29

На восьми вулицях, де буде проведено капітальний та поточний ремонт, на 25 сантиметрів звузять ліві смуги руху. Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету 17 червня. Автор проєкту рішення, депутат міської ради Івана Фурлет, каже: в першу чергу це рішення спрямоване на убезпечення всіх учасників дорожнього руху і зниження швидкості транспорту в центрі міста.

«Сьогодні рішенням виконавчого комітету сказали: так, дійсно, ті пріоритети безпеки, які у нас затверджені в стратегічних документах, в планах сталої міської мобільності, які в нас прийняті минулого року, ми їх застосовуємо. І виключно ліва смуга, виключно на тих вулицях, де здійснено ремонт дорожнього покриття, ми звужуємо від стандартної ширини в три метри на 25 сантиметрів ліву смугу», - каже Іван Фурлет.


За словами депутата міськради, подібний досвід звуження смуг руху на дорогах вже впроваджено на вулиці Великій Бердичівській й це не вплинуло на пропускну спроможність вулиці, але знизило швидкість трафіку.

«Для водіїв, які їздять в місті Житомирі із дозволеною швидкістю 50 кілометрів на годину, які поважають громадський транспорт, велосипедистів – нічого не зміниться: як була смуга, так вона і лишається. Ніхто її в автомобілістів не забирає, через звуження смуги не будуть утворюватись затори, пропускна здатність в існуючих умовах забудови при русі в 50 км/год не змінюється. Це сприяє безпеці. Той, хто розуміє те, що він не один на дорозі, що його автомобіль може завдати шкоди комусь, він розуміє, що нічого не змінюється. Тому увесь цей скепсис необґрунтований, я б так сказав», - вважає Іван Фурлет.

Смуги завширшки 25 см не є повноцінними велодоріжками, втім – це крок на зустріч створення велоінфраструктури міста.

«Чи це рішення впливає на створення велодоріжок? Напряму – ні. Насправді, в місті, де тепер вже за новими нормами будуть розмічати дорожні смуги, може з’явитись простір для велодоріжок. Ми розуміємо, що це «вулична дієта» (звуження смуг руху, - ред.), вона застосовується у всьому місті до стандартної ширини 3 метри. І, якщо в якихось місцях вже є паркування - може з’явитись паркування, де великий велосипедний трафік – якщо потрібно, то розмітити велосмугу і позначити її і надати можливість велосипедистам там їздити. Це звуження дозволяє зробити крок ближче визначення місць, де можна створити цю інфраструктуру в існуючій історичній забудові», - каже Іван Фурлет.

В переліку вулиць є й ті, де поки ремонт ще не розпочато. Наносити нову розмітку там будуть лише після проведення робіт.

«До проведення і закінчення там робіт, звісно, немає сенсу наносити нову розмітку, бо там буде проводитись поточний, або капітальний ремонт. Наносити розмітку на два тижні, чи місяць і витрачати на це кошти – недоцільно. Будемо чекати завершення робіт, коли вже вийдуть підрядні організації, або ж КП УАШ і по здачі об’єктів, будемо вже наносити розмітку», - розповідає начальник управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

Рішення також будуть обговорювати на засіданнях міської комісії з безпеки дорожнього руху.

«Концептуально саме звуження смуг руху, на мою думку, є позитивним моментом. Бо чим ширша смуга, тим водій себе відчуває спокійним і швидкість його руху, зазвичай, є швидшою. Концептуально звуження є правильним з точки зору безпеки, але треба бути обережним, щоб не звузити настільки, щоб дискомфорт відчували усі учасники дорожнього руху. Зокрема, і громадському транспорту, і тролейбусам. Потрібно переглядати габарити автобусів, тролейбусів, щоб не було іншої проблеми, щоб ми не дозвужувались», - зауважує Підпокровний.

Нагадаємо, 9 червня кілька десятків житомирських велосипедистів приїхали до управління патрульної поліції, аби нагадати, що вони є повноправними учасниками дорожнього руху. За словами організаторів акції «Підтримай Велорух в Житомирі», керівництво відділу безпеки поліції відмовляється погоджувати проєктну документацію по розмітці дорожнього покриття вулиць, у якій передбачені велосмуги, що звужують ліву смугу руху на 25 см.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2019 року житомиряни тестували велосмуги, які передбачені у проєкті капітального ремонту Великої Бердичівської, а після цього на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху з`ясовували, чи відповідає нова дорожня розмітка державно-будівельним нормам. Наприкінці жовтня стало відомо, що на начальника управління капітального будівництва В’ячеслава Глазунова патрульна поліція склала припис через порушення норм і стандартів безпеки дорожнього руху при нанесенні розмітки на вулиці Великій Бердичівській. В лютому 2020 року начальника УКБ оштрафували на 255 грн за невиконання припису «щодо приведення у відповідність до ДБН та інших нормативно-правових документів у сфері безпеки дорожнього руху дорожню розмітку по вулиці Велика Бердичівська від площі Соборної до Старого бульвару».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком розмітка дорога велосмуга Фурлет Підпокровний  
Матеріали по темі