Події

На звірофермі неподалік Житомира провели обшуки: знайшли чорнову документацію та виявили більше 40 тисяч норок, які неналежно утримуються

22 серпня 2020, 15:40

У селі Сінгури Житомирського району на звірофермі, яка всупереч рішенню суду, продовжує функціонування, провели обшуки та встановили неналежне утримання тварин.

Про це 21 серпня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

Зазначається, що до силових структур та влади області звернулися місцеві жителі, які невдоволені діяльністю підприємства.

«Під час нещодавньої спільної виїзної зустрічі прокурора області Олега Василіва, керівників правоохоронних органів області та голови обласної державної адміністрації із представниками громад трьох районів, жителі села Сінгури Житомирського району висловлювали занепокоєння господарською діяльністю звіроферми, яка створює екологічну небезпеку довкіллю», – йдеться у повідомленні.

Тож у прокуратурі вирішили додатково поінформувати громаду щодо стану досудового розслідування кримінального провадження та вжитих заходів.

«Так, за процесуального керівництва Житомирської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки під час введення в експлуатацію та здійснення господарської діяльності на звірофермі з утримання, відгодівлі та вирощуванню норок на території Сінгурівської сільської ради та невиконання судового рішення (ст. 236, ч. 1 ст . 382 КК України)», – звітують у прокуратурі.

Йдеться про те, що рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 05.11.2019 тимчасово зупинено діяльність підприємства в частині будь-якого використання (експлуатації) стаціонарних неорганізованих джерел викидів на звірофермі до моменту отримання позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля стосовно вказаних об`єктів.

Однак за даними слідства, господарська діяльність звіроферми на території Сінгурівської сільської ради, всупереч рішення суду, без отримання у передбаченому законом порядку позитивного висновку, не призупинена.

У четвер, 20 серпня 2020 року, у межах досудового розслідування, із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції Поліського округу, було проведено санкціоновані обшуки на території звіроферми та в офісі приватного підприємства.

«Під час обшуків виявлено та вилучено бухгалтерські документи, іншу офіційну і чорнову документацію. На звірофермі також виявлено понад 43 тис. норок, які утримуються без дотримання встановлених вимог», – зазначають у прокуратурі.

Нині готується клопотання до суду про накладення арешту на вилучені документи та майно. Досудове розслідування, яке проводить СВ Житомирського райвідділу поліції, триває.

Нагадаємо, 7 серпня 2020 року в селі Сінгури Житомирського району люди влаштували акцію і вимагали призупинити роботу місцевої хутряної ферми «Профуна».

Як повідомляв Житомир.info, 30 травня 2018 інвестор Ханс Олесен і тодішній голова ОДА Ігор Гундич підписали меморандум про будівництво в Коростишівському районі норкової ферми на 5 тисяч маточних голів. 10 червня люди з плакатами «Залиш хутро тварині» пройшлися вулицями Житомира та зібрали підписи проти будівництва норкової ферми. 11 червня керівник апарату ОДА Олексій Шатило повідомив, що на законодавчому рівні діяльність таких ферм в Україні не заборонена, тому підстав для відмови інвестору у веденні такої підприємницької діяльності немає. 12 червня 2018 голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма створив робочу групу для врегулювання проблемних питань між інвестором ТОВ «Профуна» та Сінгурівською сільською радою.

У серпні 2018 року ОДА повідомила, що в селі Сінгури Житомирського району голландська компанія будує звіроферму, де будуть утримувати до 55 тис. норок. Після запиту депутата Житомирської облради Олега Пінського на сесії 7 березня 2018 року відповідні органи перевірили роботу звіроферми. У квітні 2018 року депутати Сінгурівської сільради звернулись до правоохоронних та контролюючих органів з приводу незаконного розміщення звіроферми на території сільради.

21 червня 2019 року суд зобов’язав норкову ферму «Профуна» призупинити діяльність. 5 листопада Житомирський адмінсуд знову призупинив роботу хутряної ферми в Сінгурах, діяльність якої вже обмежували.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: звіроферма норка Сінгури обшук прокуратура  
Матеріали по темі