Місто

​У Житомирі водоканал знову злив нечистоти в Тетерів, на підприємстві прокоментували ситуацію

31 August 2021, 14:11

31 серпня у Житомирі зафіксували новий скид неочищених стічних вод з каналізаційної станції водоканалу в річку Тетерів.

Про це 31 серпня повідомили в Державній екологічній інспекції Поліського округу.

«Це вже, мабуть, стало системою, яке запровадило КП «Житомирводоканал», а саме систематично здійснювати скид неочищених стічних вод до річки Тетерів з ГКНС. Стало відомо про те, що знову ж здійснюється скид, в тому ж самому місці, як і два тижні тому, коли було скинуто майже 120 тис. м3 неочищених стічних вод. Відділом Інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрано проби води для визначення в ній вмісту забруднюючих речовин, та вжиття в межах повноважень відповідних заходів реагування. Можна зробити висновки, що керівництву КП «Житомирводоканал», мабуть, байдуже на навколишнє природне середовище, та видно для них не суттєва та сума збитків яка розрахована за аналогічні ситуації», - йдеться в повідомленні.

Екологи нагадали, що в період з 07.06.2021 по 11.06.2021р було нараховано:

  • за скид неочищених стічних вод – 50 тис. 709 грн;
  • за забруднення земельних ресурсів – 440 тис. 506 грн;

в період з 07.08.2021 по 12.08.2021р нараховано:

  • за скид неочищених стічних вод - 13 млн 100 тис. 612 грн,
  • за загибель водних живих ресурсів - 8 млн 988 тис. 315 грн,
  • за забруднення земельних ресурсів – 879 тис. 902 грн.

У пресслужбі КП «Житомирводоканал» Житомир.info підтвердили інформацію про черговий аварійний скид неочищених стічних вод в річку Тетерів, який стався 30 серпня.

«30 серпня стався порив на каналізаційному колекторі d 1000 мм, який транспортує стоки до ГКНС. Щоб відновити цілісність трубопроводу і вберегти від затоплення машинний зал, довелося частково відкрити аварійний скид у р. Тетерів. КП «Житомирводоканал» у своїх публікаціях неодноразово звертало увагу громадськості на аварійний стан колектора, по якому понад 40 років рухається основний обсяг стічних вод від ГКНС до очисних споруд каналізації. Ми наголошували на тому, що для екологічного благополуччя міста необхідно якомога швидше замінити аварійний каналізаційний трубопровід. Наше підприємство залучилося підтримкою Світового банку, який планує виділити на його реконструкцію 3,5 млн євро. Зараз ми знаходимося на етапі проведення проєктних робіт», - повідомили у водоканалі.

Нагадаємо, 7 серпня 2021 директор водоканалу Андрій Нікітін повідомив про аварійну ситуацію на головній каналізаційній насосній станції міста. Через аварію у Тетерів потрапили неочищені стоки, що спричинило загибель риби. Екологи та рибоохорона не радила купатися та ловити рибу в річці. Станом на 13 серпня ситуацію на каналізаційній станції нормалізували, але збитки ще підраховували.

16 серпня КП «Житомирводоканал» уклав угоду з ТОВ «Національний центр сталого розвитку» на послуги з надання експертного висновку щодо причин та наслідків виникнення аварійної ситуації на ГКНС м.Житомир. Вартість укладеної угоди – 47,3 тис. грн. Надати експертний висновок фірма має до кінця 2021 року.

19 серпня директор комунального підприємства «Житомирводоканал» Андрій Нікітін у програмі «Діалоги» на Житомир.info говорив про наслідки аварії на ГКНС, якість води з-під кранів та про перерахунок за брудну воду у серпні.

Як повідомляв Житомир.info, 9 серпня 2021 мер Житомира Сергій Сухомлин призначив службову перевірку за фактом виникнення аварії на головній каналізаційно-насосній станції по вул.Івана Гонти, 16. Комісія на чолі з депутаткою Оленою Розенблат мала завершити перевірку 16 серпня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал скид каналізація ГКНС забруднення Тетерів  
Матеріали по темі