Культура

Робоча група в обласній раді вирішила, що музей Лесі Українки варто передати в комунальну власність Звягельської міськради

13 February 2023, 09:47

У Житомирській обласній раді 9 лютого відбулося друге засідання робочої групи з вивчення питання передачі в комунальну власність Звягельської міської ради літературно-меморіального музею Лесі Українки, який перебуває у спільній власності територіальних громад області та знаходиться на балансі комунального закладу «Житомирський обласний краєзнавчий музей» Житомирської обласної ради.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.

«На сьогоднішньому зібранні учасники робочої групи заслухали проєкти стратегії розвитку музею Лесі Українки, які представили директор обласного краєзнавчого музею Роман Насонов та заступниця Звягельського міського голови Наталія Борис разом із начальником Управління культури і туризму Звягельської міської ради Олександром Широкопоясом», – йдеться у повідомленні.

Після обговорення представлених проєктів більшістю членів робочої групи було прийнято рішення визнати за доцільне передати в комунальну власність Звягельської міської ради літературно-меморіальний музей Лесі Українки. Далі це питання розглядатимуть депутати на наступній сесії Житомирської обласної ради.

Нагадаємо, 17 січня 2023 року в Житомирській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань. Члени комісії розглянули 3 питання, зокрема говорили про звернення виконавчого комітету Звягельської міської ради щодо передачі у комунальну власність літературно-меморіального музею Лесі Українки. Після тривалого обговорення депутати вирішили створити робочу групу, яка детально вивчить це питання.

2 лютого 2023 року відбулось перше засідання робочої групи, яка вивчає питання передачі в комунальну власність музею Лесі Українки. Учасники робочої групи після тривалого обговорення рекомендували директору обласного краєзнавчого музею Роману Насонову та Управлінню культури і туризму Звягельської міської ради представити свої проєкти стратегії розвитку музею Лесі Українки.

Як повідомляв Житомир.info, оновлювати музей Лесі Українки в Новограді-Волинському почали ще в 2020 році, готуючись до 150-річного ювілею поетеси, а на початку січня 2021 року в Житомирській облраді створили робочу групу, аби розібратися в причинах неякісного ремонту музею Лесі Українки за 1,8 млн грн, виділених з обласного бюджету. Група провела виїзне засідання в музеї Лесі Українки в Новограді-Волинському, під час якої вирішили змінити підрядника, який проводитиме реконструкцію приміщення. 20 січня 2021 року департамент регіонального розвитку ОДА оголосив тендер на реконструкцію та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул.Соборності 76/2, в м. Новограді-Волинському Житомирської області, стартова ціна – 10 млн 830 тис. 659 грн. Тендер був запланований на березень, але не відбувся, бо заявку на торги подав лише один учасник: ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» з пропозицією 10 млн 280 тис. 831,06 грн. 8 квітня департамент ОДА все ж провів тендер: було два учасники, переможцем стало ТОВ «Будівельна виробнича компанія Форвард Плюс» з пропозицією 10 млн 226 тис. 654 грн. Також згодом були укладені угоди на проведення технічного нагляду (107 тис. грн) та авторського нагляду за реконструкцією музею Лесі Українки (47 тис. грн).

Під час виступу на пленарному засіданні Верховної ради 19 лютого 2021 року народний депутат Дмитро Костюк критикував голову Житомирської обласної ради Володимира Федоренка, який пропонував відмовитися від 11 млн грн, виділених на реконструкцію музею Лесі Українки. 24 лютого голова облради розповів, що відбувається з ремонтом музею Лесі Українки і чи дійсно там реконструкція. 18 березня Федоренко поставив робочій групі нове завдання – вивчити питання доцільності реконструкції музею в Новограді-Волинському в поточному році. 4 червня на засіданні робочої групи голови облради Володимир Федоренко заявив, що на місці, де проживала зі своєю родиною Леся Українка, має бути найсучасніший за технологіями, але автентичний музейний комплекс, тому в проєкт треба внести корективи.

Водночас народний депутат від Новоград-Волинського округу Дмитро Костюк продовжував допитуватися, чому не проводять реконструкцію музею поетеси: на його запит, зроблений в травні, перша заступниця голови ОДА Наталія Остапченко повідомила, що будівельні роботи на об’єкті не розпочато через відсутність дозволу від обласної ради.

20 жовтня 2021 року на засіданні Уряду ухвалили розпорядження про зміни до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, з переліку виключили один об’єкт у Житомирській області – реконструкція та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул. Соборності, 76/2 у м. Новограді-Волинському, на який було заплановано 10 млн 035 тис. 769 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада гуманітарна комісія Леся Українка музей музей Лесі Українки Звягель Новоград-Волинський засідання робоча група  
Матеріали по темі