Влада

Мін'юст заплатить іноземній юрфірмі 2,2 млн доларів за захист від власника «Житомирської кондитерської фабрики»

6 вересня 2019, 15:44

Міністерство юстиції України 2 вересня уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» (США) про юридичні послуги на $2,20 млн, або 55,26 млн грн.

Про це 6 вересня повідомляє видання «Наші гроші» з посиланням на систему ProZorro.

«Цьогоріч фірма представлятиме інтереси України у справі за позовом Ігоря Бойка до держави Україна. Сума позову перевищує $100 млн. Спір пов’язаний із ситуацією навколо кондитерської фабрики у Житомирі, зокрема зі скасуванням у 2015 р. державної реєстрації ТДВ «Житомирська кондитерська фабрика», яке більше, ніж на 97% належало Ігорю Бойку. На думку позивача, Україна допустила незаконну експропріацію інвестицій без відшкодувань і компенсацій, не забезпечила повного і безумовного правового захисту інвестицій та допустила застосування дискримінаційних заходів, які перешкоджають розпорядженню інвестиціями. Цим самим вона нібито порушила вимоги Угоди між Кабміном України та Урядом Росії про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р.», - пишуть «Наші гроші».

Видання нагадує, що у 2017 році Бойко заявляв про рейдерське захоплення цієї фабрики, організоване нардепом від «Народного фронту» Сергієм Пашинським, бізнесменом Сергієм Тищенком, міністром юстиції Павлом Петренком, міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим за активної участі президента Петра Порошенка, внаслідок чого вона була виключена з ЄДР, а пізніше – захоплена силою. У грудні 2017 р. Бойка заарештували на два місяці з альтернативою застави у 49 млн грн. за підозрою в рейдерському захопленні тієї ж фабрики у 2010 р., однак в січні 2018 року суд не продовжив арешт.

«За кошторисом, найвищу погодинну ставку має партнер «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» королівський адвокат С. Ягуш – $1 350, що на 10% дорожче, ніж торік. Третьою особою залучать українську фірму «Lexwell & Partners» Андрія Колупаєва (однокурсник Олексія Філатова, заступника голови АП при Порошенку), котрий має погодинну ставку $300. Переклад коштує $30 за сторінку , чорно-білий друк – $0,25, кольоровий друк – $1, кур’єрська доставка конверта А4 – $30, коробки з папками 10 кг – $130. Кольоровий друк подорожчав удвічі проти минулого року, а решта цін не зросла», - зазначають «Наші гроші».

Закупівлю провели за переговорною процедурою.

Нагадаємо, в 2017 році Міністерство юстиції вже закуповувало послуги цієї компанії для суду з Бойком. Компанія мала надавати свої послуги з 27 листопада по 31 грудня за 136 доларів, але 29 грудня 2017 року торги відмінили. В квітні 2018 року послуги закупили на весь 2018 рік – з 1 січня по 31 грудня. «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» за 1 млн 988 тисяч 902 долари надаватиме послуги з юридичного консультування та представництва.

Як повідомляв Житомир.info, 23 листопада 2015 року Тернопільський окружний адміністративний суд повернув Житомирську кондитерську фабрику у власність ЗАТ «Житомирські ласощі». Загострення протистояння на кондитерській фабриці почалося ввечері 30 грудня 2015 року. За словами мера Сергія Сухомлина, на фабриці були присутні «тітушки» від обох сторін конфлікту - ЗАТ «Житомирські ласощі» і ТДВ «ЖЛ». В ніч з 4 на 5 січня минулого року фабрику штурмували. Вранці 5 січня підприємство оточили правоохоронці. Цього ж дня сторони підписали меморандум щодо призупинення конфлікту навколо Житомирської кондитерської фабрики. 26 квітня 2017 року Верховний Суд України прийняв рішення у справі, яка стосується Житомирської кондитерської фабрики: залишив чинним рішення Вищого адміністративного суду України та Житомирського окружного адміністративного суду, якими визнано незаконним припинення ЗАТ «Житомирські ласощі» та створення ТДВ «ЖЛ».

У серпні 2017 поліція завершила досудове розслідування щодо ексголови правління Житомирської кондитерської фабрики Ігоря Бойка. 1 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував Ігоря Бойка на два місяці з альтернативою у вигляді застави в розмірі 48,6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Бойко ЖЛ Мін'юст  
Матеріали по темі