Місто

Підсумки кількох днів проїзду в Житомирі за новими тарифами: брак інформації, проблеми з картками та самоуправство водіїв

14 січня 2020, 16:55

На Facebook-сторінці «Транспорт Житомира», яку на волонтерських засадах ведуть вже колишні «транспортні» посадовці Житомирської міської ради, 14 січня оприлюднили підсумки кількох днів перевезення пасажирів за новими тарифами.

До «перемоги» записали наступне:

Житомир одне з небагатьох міст де у маршрутках можна розрахуватись карткою;

перші приміські маршрути їздять за правилами міста – №110, №126, №147;

не подорожчав безліміт у тролейбусі/трамваї – всього 140 грн/30 днів;

пільговики за крок до врегулювання одвічного питання хто, де і на що має право;

вже близько наступний крок – проведення нових конкурсів на маршрути, а з ними більше нових автобусів;

при оплаті карткою – гарантований квиток і облік;

валідатори працюють, перевізники не саботують процес.

До «зради» віднесли те, що «колапсу не сталось, транспорт їздить». Також колишні посадовці нарікають на нинішніх.

«Інтернет допомагає поширювати інформацію, але всю без розбору, особливо неправдиву. Від офіційних джерел її хочеться більше і без помилок в транспорті», - йдеться у дописі.

Ще приклади «зради»:

у маршрутках досі квиток за готівку дають на вимогу, а тепер і 2 види: з валідатора чи друкований, на вибір перевізника;

є плаваючі проблеми з деякими банківськими картками, які вирішуються техніками, але банківських значно оплат більше, ніж транспортними картками;

була заминка з продажем транспортних карток, які розкупили у точках продажу, як гарячі пиріжки;

люди хейтять один одного, особливо в інтернеті, попри те, що всі, навіть "по різні боки валідатора", хотіли б аби все було ідеально.

Ілюстрація до допису на сторінці «Транспорт Житомира»

Взявся розвіювати міфи й житомирянин Руслан Давидов. Детальний аналіз він оприлюднив 13 січня на своїй сторінці у Facebook.

Він, зокрема, зауважив, що водії у маршрутках неправомірно вимагають від школярів сплачувати за проїзд у повному обсязі під час канікул або у вихідні дні.

«Повна вартість проїзду для учнів у вихідні та канікули. У додатку №1 (див. фото 7) до рішення виконавчого комітету зазначається «Учні на період навчального року з 6:00 до 20:00 - 3,00 грн». При цьому зафіксовано багато випадків, коли водії вимагають повну вартість проїзду в учнів аргументуючи тим, що сьогодні вихідний чи канікули. Це є безпідставним та грубим порушення правил, адже у законі України про загальну середню освіту - стаття 16, пункт перший зазначено «Навчальний рік у закладах загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань - 1 ВЕРЕСНЯ і закінчується не пізніше 1 ЛИПНЯ наступного року» (див. фото 8). Про вихідні чи канікули ні у законі, ні у рішення міської ради не зазначено, адже у різних закладах вони відбуваються у різні дні. Тому будьте пильними та не давайте обманювати власних дітей», - пише Руслан Давидов.

Нагадаємо, рішення про підвищення тарифів на проїзд виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив 5 грудня 2019 на черговому засіданні. 12 грудня на сайті міської ради оприлюднили рішення міськвиконкому з новими тарифами та двоетапним підвищенням вартості – з 10 січня та з 1 червня 2020 року. 9 січня в міській раді запевнили, що валідатори в маршрутках встановлені і до розрахунків за новою схемою готові. Перші відгуки житомирян про подорожчання проїзду дивіться у сюжеті, знятому 10 січня.

Як повідомляв Житомир.info, 1 грудня 2017 року пасажири житомирських маршруток почали платити за проїзд 5 грн. У листопаді 2018 в соцмережі ширилися чутки про наміри житомирських перевізників вкотре підвищити вартість проїзду в маршрутках. Тоді начальник управління транспорту та зв’язку міськради Михайло Грищук розповідав, що перевізники міста вже подали обґрунтування підвищення ціни за проїзд, але ці зміни має погодити виконком. В червні 2019 року був оприлюднений проєкт рішення міськвиконкому про підвищення вартості проїзду: при оплаті готівкою – 7 грн; при оплаті в безготівковій формі (в тому числі «Карткою житомирянина») – 6 грн; у разі відсутності (несправності) валідатора – 3 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт тариф валідатор маршрутка  
Матеріали по темі