Місто

На житомирській ГКНС запустили один насос, але він згорів, для запуску ще одного можуть відключити воду в місті

10 August 2021, 15:39

У понеділок, 9 серпня, в Житомирі на головній каналізаційній насосній станції, на якій декілька днів тому сталася аварія, запустили насос, проте за кілька годин роботи він вийшов з ладу. Наразі жоден з насосів не працює, проте за словами Житомирського міського голови сьогодні, 10 серпня, в Житомирі очікують інший насос, який планують якнайшвидше запустити.

«Вчора після встановлення насосу, він декілька годин пропрацював і просто вийшов з ладу знову. Зараз жоден з насосів не працює, і ми от в дві години чекаємо, що машина виїде на Житомир з насосом. Він запрацював, дві години пропрацював і згорів. Це вже старі насоси, які після цієї підсушки він вже не може гарантовано працювати. Нові насоси, обладнання та нова насосна група вже на нашому підприємстві, але потрібно декілька тижнів, щоб їх підготувати та встановити. Тому зараз ми вирішуємо цю аварійну ситуацію за рахунок того, що старі насоси обслуговуємо, підсушуємо, і шукаємо насоси по Україні. Сьогодні в дві години виїжджає насос з Обухова, який там знаходиться на обслуговуванні, і сьогодні о 6 ранку знайшли ще насос під м.Рівне на атомній станції, головний інженер виїхав, зараз вони його забирають і везуть в Обухів також на обслуговування. Декілька годин поки він доїде, і сьогодні ввечері буде монтаж насосу і будемо запускати, інший насос запустимо тоді, як він пройде обслуговування в Обухові, можливо завтра ввечері приїде в Житомир. Прохання до житомирян набрати води, можливо ми будемо відключати на деякий час місто у зв’язку з проведення необхідних робіт», - розповів Сергій Сухомлин.

Також міський голова розповів, що на підприємстві працює комісія, яка з’ясовує, чому сталася аварія.

«Сьогодні тут вже працювала комісія, яка розслідує, що саме спричинило цю аварію. Перш за все підрядні роботи, які виконувалися і не узгодженість робіт підрядних і не контролю з боку водоканалу. Відсутність цієї комунікації, така службова недбалість з боку водоканалу, я думаю, що це головна причина, ще комісія працюватиме кілька днів, і потім ми вам надамо повну інформацію», - каже міський голова.

Нагадаємо, на позачерговій сесії Житомирської міської ради 9 серпня заступник мера Сергій Кондратюк розповідав, що КП «Житомирводоканал» не вистачило 30 днів для завершення реконструкції головної каналізаційно-насосної станції, один з чотирьох насосів, які вийшли з ладу, вже висушили і встановлюють. Директор водоканалу Андрій Нікітін інформував про вплив аварійної ситуації на якість води в річці Тетерів, а депутати ухвалили звернення щодо розслідування ситуації на водоканалі і звільнення директора підприємства.

Розпорядженням від 9 серпня мер Житомира Сергій Сухомлин призначив службову перевірку за фактом виникнення аварії на головній каналізаційно-насосній станції по вул.Івана Гонти, 16.: комісія за тиждень має встановити причин аварії та виконання посадовими особами комунального підприємства «Житомирводоканал» службових повноважень при забезпеченні водовідведення у місті.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 7 серпня 2021 року в Житомирі сталася значна аварійна ситуація на головній каналізаційній насосній станції, директор водоканалу просив житомирян зменшити використання води. Через аварію на насосної станції у річку Тетерів потрапили неочищені стоки, що спричинило загибель риби, за фактом виникнення аварії на водоканалі розпочали службове розслідування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал насосна станція Сухомлин  
Матеріали по темі