Влада

В облраді вирішили створити робочу групу, яка розроблятиме план розвитку обласного спортивного ліцею в Житомирі

3 December 2021, 18:15

У Житомирській облдержадміністрації 3 грудня керівництво міста та області спільно із представниками обласних федерацій різних видів спорту та педагогами зібралися на обговорення розвитку Житомирського обласного ліцею-інтернату, який перепрофілювали у спортивний.

Більше години тривала дискусія, після якої голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко повідомив, що на наступному тижні буде створена робоча група для обговорення всіх пропозицій подальшого розвитку Житомирського обласного ліцею-інтернату.

Під час обговорення, директорка ліцею Людмила Корінна зазначила: нова назва не завадить навчати дітей за академічним профілем.

«У понеділок (29 листопада) відбулися серйозні перемовини з обласною радою та обласною державної адміністрацією, ідея створення спортивного ліцею має право на життя, і вона буде жити, є позитивний момент для нашого навчального закладу — там включена академічна складова. Тобто діти, які зараз навчаються на трьох напрямках нашого ліцею і на шести профілях, вони залишаються вчитися, і ми отримали «добро» від депутатів обласної ради, і будьмо далі працювати, використовуючи академічну складову. Я за розвиток спорту, у нас є досвід роботи по спортивному профілю. Головне питання, яке я піднімала, це матеріальна база: якщо на сьогоднішній день виділяються великі кошти для зміцнення та реорганізації навчального закладу — я за це», — каже директор Житомирського обласного ліцею.

Для учнів, які навчатимуться в Житомирському спортивному ліцеї, планують створити усі необхідні умови, каже голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

«Це шалені можливості для розвитку науки і спорту в нашій області. Там будуть розширені лекційні зали, там будуть можливості для гуртожитку, уже зовсім сучасні, інші, там будуть можливості для наших спортсменів-ліцеїстів, які будуть займатися в абсолютно підготовлених, надсучасних, просторих залах для волейболу, для баскетболу, для всіх видів спорту. Що стосується безпосередньо тих профілів, які будуть в нашому майбутньому ліцеї: вчора був прийнятий бюджет, наші колеги-депутати проголосували, там є дуже гарні видатки на спорт, нам потрібно встигнути, бо рік закінчується, для подачі ваших пропозицій, проєктної документації, ми хочемо, щоб усі потреби федерацій були враховані», — говорить голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вважає, що обласний ліцей має бути саме в обласному центрі, адже тут більше можливостей.

«Якщо ми кажемо про створення в Житомирі обласного спортивного ліцею, в якому діти паралельно будуть отримувати спортивну і академічну освіту, я підтримую на 100% дане рішення. В Житомирі все одно більше тренерів, і в Житомир більше тренерів приїдуть. В Житомирі набагато більше можливостей, і це не можливості лише Житомира, це можливості дитини, яка приїде з села, ОТГ і отримає тут якісну спортивну освіту. Діти, які мають отримувати академічну освіту, не повинні страждати ні в якому разі, вони отримають плюс за рахунок нормальних ремонтів і нормальних капіталовкладень, які держава сюди має вкласти: комп’ютерні класи, нова їдальня, місця в сучасних гуртожитках, діти від цього виграють», — каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

До складу робочої групи також буде входити директорка Житомирського обласного ліцею Людмила Корінна.

«Я як директор Житомирського обласного ліцею вважаю, що я обов’язково повинна бути у цій робочій групі для того, щоб скорегувати, що має бути на території навчального закладу, тому я звичайно буду»,— каже Людмила Корінна.

Нагадаємо, за 5 днів до рішення сесії Житомирської облради про зміну статуту і перейменування ліцею-інтернату для обдарованих дітей у спортивний ліцей, департамент регіонального розвитку ОДА 25 листопада оголосив тендер на розроблення проєктно-кошторисної документації з реконструкції майнового комплексу Житомирського обласного спортивного ліцею за адресою м. Житомир вул. Коростишівська, 15.

Як повідомляв Житомир.info, 30 листопада 2021 на позачерговому засіданні сесії Житомирської обласної ради депутати проголосували за зміну назви та статуту Житомирського обласного ліцею обласної ради на Житомирський обласний спортивний ліцей обласної ради. Розпорядження про скликання позачергової сесії на 30 листопада голова обласної ради Володимир Федоренко підписав 26 листопада, у порядку денному було лише два питання: про внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2021 рік; про зміну назви та затвердження у новій редакції Статуту Житомирського обласного спортивного ліцею Житомирської обласної ради. Останній проєкт рішення викликав обурення учнів, батьків та працівників обласного ліцею: батьки вважають, що спортивний профіль позбавляє дітей можливості отримати якісну академічну освіту і такі питання треба обговорювати, а не ставити людей перед фактом. 1 грудня під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради міський голова Сергій Сухомлин подякував федераціям за підтримку і зазначив, що такі зміни допоможуть створити новий сучасний заклад, який стане гордістю області.

Зазначимо, що на початку 2018-2019 навчального року в комунальному закладі «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» (зараз – «Житомирський обласний ліцей») мало запрацювати спортивне відділення, в рамках якого збиралися відкрити чотири класи – волейболу, футболу, боротьби та боксу. 17 червня 2020 року пресслужба облради повідомила, що в області планують створити два ліцеї для обдарованих дітей: у Бердичеві спортивного профілю, у Новограді-Волинському – військового. На сесії 20 червня цього ж року рішення було ухвалене і з вересня 2020 року в двох спеціалізованих ліцеях почалося навчання.

22 листопада 2021 департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА опублікував намір укласти дві угоди з ТОВ «Укржитлопроект» на розроблення проєктно-кошторисної документації з реконструкції будівель Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю та будівництва критого спортивного манежу з влаштуванням відкритого багатофункціонального спортивного майданчика. Загальна вартість робіт - 9,1 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей спортивний ліцей облрада обговорення робоча група  
Матеріали по темі