Місто

​Житомирський сквер на Лятошинського засадять сакурами, кленами та яблунями

28 серпня 2018, 15:26

Замість викорчуваних дерев у житомирському сквері, що знаходиться на перехресті вулиць Небесної сотні та Лятошинського, посадять сакури, клени та яблуні.

Про це на виїзній нараді щодо реконструкції скверу розповів радник мера та представник розплідника рослин, який власне й займатиметься озелененням території.


«Однозначно дерева будуть замінені на нові, і всі старі дерева демонтуватися не будуть. Ми прибираємо тільки ті дерева, які аварійні», - говорить радник Житомирського міського голови Олександр Черняхович.

«Будуть клени рубруми. Вони цікаві тим, що восени набувають яскраво червоних кольорів. Зараз дуже популярні такі рослини, як сакура. Вони весною дуже гарно розквітають. Усі чомусь думають, що сакура - це дуже дорого. Недорого, сакура швидко росте і такі дерева не є дорогими. Тут підібрана, здається, сакура, яка має гарне помаранчево-червоне забарвлення листків восени, до того ж, вона весною гарно цвіте. Також канзан. Ми надаємо гарантію на якість наших дерев, і по проекту ми пропонуємо дерева, вирощені по голландській технології - контейнерні дерева, які зрощені у ґрунті. Такі дерева мають стовідсотково прижитися, адже вони висаджуються без пошкодження кореневої системи», - розповідає представник розплідника декоративних рослин Роман Золотаревський.

Разом із тим, під час зустрічі представники організацій, причетних до реконструкції скверу, попередньо розставили пріоритети щодо поетапності ведення робіт, які, за словами радника міського голови, мають завершитися вже до кінця жовтня.

«Перший етап - демонтаж старого покриття, готуємо майданчик. У другу чергу - через тиждень ми будемо прокладати мережу. Уся мережа буде повністю нова, нічого старого лишатися не буде, лише нові комунікації. Близько 5 млн грн виділено на сквер. Усі розуміють, що ми маємо його закінчити максимум до кінця жовтня. Це крайній термін, вже з висадкою дерев, але ми будемо намагатися зробити так, щоб це було швидше», - зазначив радник мера Олександр Черняхович.

Нагадаємо, у сквері на Лятошинського в Житомирі почали зрізати дерева, усього видалять більше 30 штук.

Як повідомлялось, 3 серпня 2018 підрядна організація, яка займатиметься реконструкцією скверу на Лятошинського, почала облаштовувати навколо об’єкту паркан. У проекті рішення виконкому, який був опублікований на сайті Житомирської мерії, зазначалося, що комунальному підприємству «Зеленбуд» планують надати дозвіл на безкоштовне порушення благоустрою під час реконструкції скверу на вулиці Лятошинського.

24 липня 2018 року головний архітектор Житомира Юрій Безбородов розповів про те, що реконструкція скверу починається з демонтажу лавок, смітників, рекламних конструкцій.

18 липня на засіданні члени виконавчого комітету вирішили дати згоду на демонтаж кіосків м’ясокомбінату та фірми «Руден» на розі вулиць Лятошинського-Небесної сотні через реконструкцію скверу.

11 липня на сайті ProZorro зазначалася інформація про те, що під час торгів найдешевша пропозиція щодо реконструкції скверу поблизу Житнього ринку в Житомирі була відхилена. Переможцем торгів щодо реконструкції стало ТОВ «АртХаус», тендерна пропозиція – 4 млн 937 тис. 722 грн.

Варто зазначити, що фірма «АртХаус» з 2013 року ремонтує центральний стадіон «Полісся» в Житомирі і принаймні двічі просила мільйонні доплати. У червні 2016 року фірмі «АртХаус» не вдалося виграти тендер на реконструкцію футбольного поля, у липні того ж року вона була учасницею тендеру з будівництва сміттєзвалища у Новограді-Волинському, але не виграла його. У серпні 2016 року виграла тендер на капітальний ремонт вулиці Михайлівської і в 2017 році перекладала плитку по гарантії.

Як повідомляв Житомир.info, сквер на Лятошинського має бути сучасним, зеленим, з світлодіодним освітленням, зручними лавками та столами для шахів. Проект реконструкції скверу затвердили на червневому виконкомі цього року. Спонсором реконструкції є нардеп Вадим Кривенко.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сквер дерево вул. Лятошинського  
Матеріали по темі