Влада

В Мінінфраструктури обговорювали питання державної підтримки аеропорту в Житомирі й домовилися провести виїзну нараду

7 серпня 2020, 16:08

6 серпня в.о. голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко разом із Житомирським міським головою Сергієм Сухомлином та власником ДП «Міжнародний аеропорт «Житомир ім. С.П. Корольова» ТОВ «АКОРД» Олексієм Янчуком взяли участь у нараді, ініційованій Міністерством інфраструктури України.

Про це 7 серпня повідомила пресслужба облдержадміністрації.

«Разом із міністром інфраструктури Владиславом Криклієм та заступником міністра Олегом Ющенком обговорили питання державної підтримки аеропорту у Житомирі. Зокрема йшлося про те, що потребує розширення злітно-посадкова смуга до довжини 2500 метрів та її розширення до 45 метрів, а також необхідно встановити інструментальну систему посадки (ILS), яка включає радіомаяк по схилу з дальномером для обох боків напрямків посадки (129 та 309), що дозволяє отримати 1-у категорію ІКАО», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на даний час аеропорт «Житомир» відповідає всім вимогам, але через коротку злітно-посадкову смугу не може приймати сучасні повітряні судна, а лише використовується авіакомпанією YanAir для виконання технічного обслуговування свого флоту. На даний час на ньому проводиться ремонт літаків та їх технічне обслуговування.

«У найближчі роки авіакомпанія YanAir планує розширити мережу польотів та перетворити житомирський аеропорт в транспортний хаб із центром з технічного обслуговування літаків і школою з підготовки пілотів. Протягом 2-3 років в аеропорту буде налагоджено переліт внутрішніх і міжнародних рейсів», - інформує ОДА.

В результаті присутні домовилися провести виїзну нараду в Житомирі за участю Міністерства інфраструктури України.

Довідка ОДА: Територія аеропорту – 1 170 232 кв.м. Загальна площа будівель і споруд – 8513 кв.м. Довжина злітно-посадкової смуги (ЗПС) – 1650 м. Пропускна здатність – понад 1000 пасажирів на добу.

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року шість нардепів-мажоритарників від Житомирської області направили звернення міністру інфраструктури Владиславу Криклію щодо житомирського аеропорту й отримали відповідь: у разі внесення поправки до законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік щодо виділення коштів на реконструкцію аеродромного комплексу аеропорту «Житомир», Мінінфраструктури підтримає таку ініціативу. Наприкінці жовтня нардепи просили передбачити в держбюджеті-2020 кошти для житомирського аеропорту, але в Мінфіні відповіли, що до проєкту держбюджету на 2020 рік пропозиції щодо потреби у видатках для фінансування зазначеного об'єкта Міністерством інфраструктури не надавались, більш того – аеропорт «Житомир» навіть не включений до Державної програми розвитку аеропортів. А в Мінрегіоні порадили вирішувати питання «за рахунок коштів державного бюджету в межах призначень для регіону, а також інших джерел відповідно до законодавства» та нагадали про Державний фонд регіонального розвитку.

29 жовтня 2019 року в Маріуполі під час першого інвестиційного форуму «RE: THINK. Invest in Ukraine» представили 4 проєкти з Житомирської області на суму 38 млн доларів, найдорожчий по інвестиціях – міжнародний аеропорт «Житомир» імені Сергія Корольова, розрахована сума – 20 млн доларів.

Як повідомляв Житомир.info, 26 січня 2016 року в оновленому житомирському аеропорту приземлився перший літак – пасажирський Saab 340 без пасажирів. Тоді ж голова правління компанії Yanair Олексій Янчук анонсував перші рейси з Житомира на Одесу та Батумі. 29 серпня 2017 року депутати міської ради проголосували за прийняття благодійної пожертви від ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд»: до комунальної власності територіальної громади міста Житомира прийняли штучне покриття злітно-посадкової смуги та рульової доріжки балансовою вартістю 28 286,00 грн. В жовтні 2017 року мер Сергій Сухомлин говорив, що Житомир може отримати по урядовій програмі 100 млн грн на реконструкцію злітної смуги аеропорту. Звітуючи за 2017 рік мер Житомира анонсував реалізацію два масштабних проєкти у 2018 році – будівництво сонячної електростанції та відновлення роботи аеропорту.

Аеропорт «Житомир» є базовим для авіакомпанії YanAir. 13 червня 2018 року на сайті YanAir у переліку аеропортів вильоту з’явився Житомир, а пропонований аеропорт прильоту лише один – Батумі (Грузія). Згодом мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що в аеропорту працює комісія Кабінету міністрів по прийомці та присвоєння аеропорту статусу міжнародного і лише після цього Державіаслужби може видати ліцензію на пасажирські перевезення з Житомира. Перший рейс мав відбутися 30 липня, але в авіакомпанії повідомили, що рейси у цьому напрямку скасовані. На сайті Державіаслужби є інформація про сертифікацію аеродромів України: аеропорт «ім. С.П.Корольова» має сертифікат «без права пасажирських перевезень (тільки вдень)».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аеропорт Мінінфраструктури нарада  
Матеріали по темі