Місто

Житомиряни чотири роки судяться за перейменування Маликова на Сурину гору, дійшли до Верховного суду

9 December 2020, 14:52

Касаційний адміністративний суд Верховного суду України розглядає касаційну скаргу на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 03.10.2017 та постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28.02.2018 у справі за позовом В'ячеслава Дехтієвського, Олександра Романчука та Віктора Одоміча до Житомирського міського голови Сергія Сухомлина про визнання нечинним та скасування розпорядження, який вулиці Маликова повернули стару назву і скасували перейменування на вул.Сурина гора.

Касаційне провадження у Верховному суді було відкрите ухвалою від 25 квітня 2018 року, чергове засідання по справі призначене на 10 грудня 2020 року.

Нагадаємо, в червні 2016 року громадяни Дехтієвський, Одоміч та Романчук звернулися до суду з позовною заявою, якою просили скасувати розпорядження міського голови №303 «Про внесення змін до розпорядження міського голови від 19.02.2016 №112 «Про перейменування топонімічних об'єктів та демонтаж пам’ятних знаків у м.Житомирі»» від 19.04.2016 з пунктом 1.1 про виключення із додатка 1 (до розпорядження №112) пункту 26 (щодо вулиці Маликова). Корольовський районний суд м.Житомира 3 жовтня 2017 року відмовив у задоволенні позову. На це рішення суду першої інстанції подали апеляцію, але постановою від 28 лютого 2018 року Житомирський апеляційний адміністративний суд залишив скаргу без задоволення, а постанову Корольовського райсуду – без змін.

Скріншот з постанови апеляційного суду

Як повідомляв Житомир.info, 18 лютого 2016 року мер Житомира Сергій Сухомлин у присутності журналістів підписав розпорядження про перейменування в рамках виконання закону про «декомунізацію» 87 вулиць і провулків обласного центру. Відразу після розпорядження мера про перейменування вулиць на сесіях міської ради почали піднімати питання про зміну нових назв. Найбільш активно виступали мешканці мікрорайону Маликова, де однойменна вулиця отримала назву «Сурина гора», згодом мер визнав, що перейменування було помилкове, і розпорядженням від 19 квітня 2016 року скасував пункт про перейменування вул. Маликова. Кілька мешканців мікрорайону звернулися з цього приводу до суду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перейменування суд Маликова Сурина гора розпорядження декомунізація  
Матеріали по темі