Влада

Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет приїхав до Житомира, щоб оглянути гімназію та університети

29 липня 2021, 14:52

До Житомира з робочим візитом 29 липня приїхав міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет. Разом з керівництвом міста він оглянув новий корпус гімназії № 3, який капітально відремонтували у 2018 році. Також у планах міністра – ознайомитися з роботою двох житомирських університетів.

«Надсучасні кабінети іноземної мови, надсучасні кімнати, це і там, де можна проводити дозвілля – хореографічна зала, зала для творчості. Також центральна вентиляція, інклюзія в повному обсязі забезпечена, тобто дві основні речі, які сьогодні ставляться в освіті – це доступність та якість. Зовсім поганих шкіл я не бачив, враховуючи ті етапи децентралізації, які проходить держава, ті проблеми укрупнення. Звичайно, є школи, які потребують і модернізації. Для того є велика субвенція, яку виділив сьогодні Уряд України за підтримки президента і «Спроможна школа для кращих результатів», а також субвенції на профтехосвіту, які виділяються. В цілому кожна область отримає по 40 млн для того, щоб реалізувати ті проєкти по школах. Там обласні пріоритети ставляться – або це буде опорна школа, або філія, або маленька школа у маленькому районі, яка, фактично, є містоутворюючою або районоутворюючою. Держава намагається, але, звичайно, чарівної палички немає», – говорить міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.


Як розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, під час візиту мають обговорити також фінансування реконструкції старого корпусу гімназії №23 та передачу ПТУ у власність місту.

«Це неочікуваний візит для нас, з іншого боку ми хочемо показати нашу третю школу. І для чого? У нас готовий проєкт по 23-й гімназії, нового корпусу, і ця школа дійсно потребує нового корпусу, і кількість дітей, особливо в центрі міста, які хочуть навчатися, дуже велика. І проблема 23-ї школи нікуди не дівається. Тому ми хотіли попросити допомоги по фінансуванню на будівництва нового корпусу 23-ї гімназії. І на конгресі рад президент дав доручення до кінця року передати професійно-технічні училища на баланс міста, бо ми вже п'ятий рік фінансуємо 100 млн на рік з міського бюджету, а не можемо керувати ПТУ. Скажу більше, 40% дітей у цих ПТУ навчаються з міста Житомира, 60% – з області. Завдання президент поставив, і нам потрібно з міністром узгодити. Ми всі документи підготували, зараз чекаємо ще рішення від обласної ради й після цього будемо забирати ПТУ на баланс міста», – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 24 січня 2019 року в Житомирській міській гуманітарній гімназії №23 імені М.Очерета в одному з класів обвалилася стеля. 7 лютого мер створив робочу групу, яка підтримала пропозицію будівництва нового корпусу для гімназії № 23. 30 липня того ж року мер Сергій Сухомлин висловлював сподівання, що роботи по будівництву нового корпусу гімназії №23 почнуться в другій половині вересня, а вже у вересні на сесії міської ради депутати затвердили суму, необхідну на будівництво нового навчального корпусу гімназії №23 (в т.ч. виготовлення ПКД) – 103 млн 323 тис. 412 грн. Перемогу на аукціоні з будівництва нового корпусу гімназії №23 тоді отримало «Фаворит ОПТ», однак тендер 13 грудня 2019 року скасували.

7 лютого 2020 року на сесії міської ради вирішили почати реконструкцію старого корпусу гуманітарної гімназії №23 – виділили 100 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації та визначили орієнтовний обсяг фінансування капітального ремонту перекриття будівлі старого корпусу міської гуманітарної гімназії №23 ім. М.Й.Очерета на вул. Лятошинського, 14 в сумі 1 млн 684 тис. грн. Для початку ремонту перекриття будівлі старого корпусу гімназії №23 збиралися виділити 1,5 млн грн.

1 квітня 2021 року управління капітального будівництва Житомирської міськради оголосило тендер на ремонтно-реставраційні роботи в одному з корпусів гуманітарної гімназії №23, очікувалось, що вартість робіт складе до 30,6 млн грн. Тендер виграла фірма «АртХаус» з пропозицією 28,2 млн, дешевші пропозиції відхилили.

У червні 2021 року у Житомирі підрядник розпочав реставраційні роботи у старому корпусі гімназії № 23.

Як повідомляв Житомир.info, 20 січня 2021 в інтерв’ю голова бюджетної комісії Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв зазначав, що з міського бюджету щороку виділяють 90 млн грн на утримання ПТУ, які не підпорядковуються міському департаменту освіти. Міськрада зверталася з листом до обласної ради та облдержадміністрації, щоб вони взяли на себе хоча б частину фінансування закладів профтехосвіти, але отримали відмову.

22 січня 2022 був оприлюднений проєкт рішення сесії Житомирської міської ради про надання згоди на прийняття у власність міської громади майна та земельних ділянок закладів професійно-технічної освіти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міністр візит Міносвіти гімназія №3 школа ПТУ університет  
Матеріали по темі